Сонце і шкіра вашої дитини

сонце захист шкіри для дитина
Сонце випромінює промені, які проникають крізь нашу шкіру. Хоча ці промені життєво важливі для нашого здоров’я, вони також можуть мати шкідливий вплив.

Сонце випромінює промені, які проникають крізь нашу шкіру. Хоча ці промені життєво важливі для нашого здоров’я, вони також можуть мати шкідливий вплив. А шкіра дітей більш вразлива, ніж шкіра дорослої людини, до УФ-променів. Вона менш здатна протистояти шкідливому впливу сонця і може зайняти багато років, щоб вона відновиласявід сонячних опіків. 

Навчіться розпізнавати небезпеку сонця, щоб забезпечити дитині належний захист!

Сонячна радіація

Різні види випромінювання

Серед різних типів сонячного випромінювання, що досягає Землі, є три типи, які впливають на наше тіло:

• видимі промені (які може бачити людське око),
• інфрачервоний (ІЧ),
• ультрафіолет (УФ): UVA та UVB.

Озоновий шар заважає УФ-променям з довжиною хвилі менше 290 нм (UVC) і найкоротшим променям UVB (280-290 нм) потрапляти на Землю.

Вплив на шкіру

Вплив на нашу шкіру різниться залежно від довжини хвилі променів: чим більша довжина хвилі променя, тим глибше він проникає в нашу шкіру. Отже, промені UVA та UVB мають різні наслідки:

• UVB-промені відповідають за засмагу, сонячні опіки, старіння шкіри, а також рак шкіри. Вони шкідливі для нашої шкіри.
• UVA-промені, які проникають глибше, відповідають за засмагу, а також за старіння шкіри та зморшки. UVA-промені менш потужні, ніж UVB-промені, але їх набагато більше: вони становлять 98% усіх УФ-променів, тоді як UVB-промені становлять лише 2%. Крім того, вони залишаються постійними протягом дня і протягом року, тоді як УФ-промені потужніші в полудень і влітку, і менш потужні вранці, ввечері та взимку.
• Хороший захист від сонця повинен бути ефективним проти UVA та UVB променів

.

Поглинається випромінювання

Кількість сонячної радіації, яку поглинає наша шкіра, залежить від багатьох факторів:

• Сезон: у липні в північній півкулі ризик сонячних опіків через ультрафіолетові промені в 100 разів більший, ніж у зимовий час.
• Широта: сонце найсильніше на екваторі, де воно знаходиться прямо над нами. Тому їй потрібно пройти коротший шлях через озоновий шар.
• Висота над рівнем моря: кількість ультрафіолетового випромінювання збільшується на 4% із збільшенням висоти на кожні 300 метрів (або 1000 футів). Це частково пояснює, чому ризик сонячних опіків настільки високий у гірських регіонах.
• Час доби: вранці та ввечері сонячні промені косі. Вони перетинають озоновий шар більше між 11 ранку та 14 вечора, коли сонячне світло УФВ є максимальним.
• Хмари: залежно від товщини та їх висоти вони можуть трохи фільтрувати УФ-промені, але все-таки можна отримати сонячні опіки, коли небо затягнуте хмарами.
• Характер ґрунту: відбивні сили змінюються залежно від того, чи є на землі сніг (85%), пісок (17%), вода (5%) або трава (3%). Тож гори є особливо небезпечними, з більшою кількістю ультрафіолетових променів через висоту та більшу відбивальну силу через сніг.
• Вода: вона може відображати до 20% усіх УФ-променів, отже, існує ризик сонячних опіків навіть під водою.

Вплив сонця на нашу шкіру

Позитивні ефекти

Сонячні промені викликають позитивні біологічні реакції, основною з яких є синтез вітаміну D. Цей вітамін стимулює метаболізм кальцію та сприяє росту кісток. Сонце також позитивно впливає на наш настрій, і помірний вплив на нього може запобігти сезонній депресії.

Негативні наслідки

Проте сонячна радіація може також спричинити шкідливі біологічні ефекти, як короткострокові, так і довгострокові:

- У перші кілька годин після опромінення можуть виникати два типи явищ, залежно від тривалості та інтенсивності впливу, а також від типу шкіри обстежуваного:

• Калорійність від інфрачервоних променів може призвести до сонячного удару із запамороченням та / або головним болем, або навіть до теплового удару, з гострою дегідратацією, сплутаністю свідомості та дезорієнтацією. Особливо схильні до цього діти.
• Епідерміс може бути спалений під дією UVB-променів і частково UVA-променів, що призводить до сонячного опіку.

- Через кілька років багаторазове перебування на сонці без належного ефективного захисту призводить до погіршення клітин шкіри.

• UVA-промені прискорюють старіння шкіри та руйнують еластичність шкіри.
• UVB-промені за допомогою UVA-променів можуть викликати рак шкіри за допомогою механізму фото-канцерогенезу. Епітеліоми можна виділити у вигляді невеликих круглих піднятих ділянок білого або рожевого кольору або стійких струпів, а також злоякісних меланом, що з’являються на здоровій шкірі або є наслідком зміни родимки. Щоб зловити ці меланоми на ранній стадії, потрібно стежити за будь-якими родимками, які змінюють їх зовнішній вигляд, колір, форму або товщину. Не соромтеся регулярно консультуватися зі своїм лікарем.