Купання немовлят: ритуали, які слід застосовувати для атопічної шкіри

baby bath - Baby Child
Шкіра, схильна до атопічного типу, яку також називають атопічним дерматитом, вражає одну дитину з п’яти. Ознаки цієї екземи неприємні (почервоніння, відчуття свербежу, сухість тощо), протене заразні для інших дітей.

Написано у партнерстві з доктором Кларенсом Де БЕЛІЛОВСЬКИМ, дерматологом із кола експертів Mustela.


Ідеальне купання
 

Якщо дорослі зазвичай люблять насолоджуватися теплою, розслаблюючою ванною після довгого дня, це не найкраще для шкіри-особливо для дітей зі шкірою, схильною до атопії. Дійсно, тепла ванна сприятиме зменшенню жирного шару, необхідного для захисту шкірного бар’єру (читайте також атопічна шкіра).

 

Це привід повністю уникати ванн? Не обов’язково, особливо якщо ваша дитина любить грати у ванні. Ви можете дозволити дитині купатися у ванні дві -три рази на тиждень. Однако, можна дозволити йому весело провести час і пограти лише 10 хвилин у воді при температурі від 35° до 37° C. Аби менше турбуватися та ще більшої ефективності можна додати трохи олії для ванн. Двох-трьох натисків олії достатньо, і є багато переваг: окрім уникнення купання у жосткій води, масло допоможе поповнити організм і миттєво заспокоїти відчуття свербіння.

 

Ідеальний душ


В інший час краще побалувати дитину п’ятихвилинним душем при максимальній температурі 35°C. 

Щоб уникнути шкідливих факторів на його шкіру, виберіть продукт без мила або очищаючий гель з таким самим фізіологічним рН, що і шкіра. Або спробуйте очищаючий гуль для дитини зі схильної до атопії шкірою, щоб надати йому комфорт та захист. Ідеально підходить для тіла або обличчя, він повністю очистить шкіру вашої дитини. З народження він заспокоїть її, зробить шкіру пружною і шовковистою, а водночас зменшить відчуття свербіння. Існує ще одна перевага: не колить очі!

 
При сухій шкірі уникайте її розтирання: промокнути рушником - ідеальне рішення. Ще одне застереження: не забувайте регулярно стригти нігті та знімати ювелірні прикраси, перш ніж мити дитину, щоб ненароком його не подряпати. Тепер усе на місці, щоб запропонувати йому хвилину справжньої ніжності!