Схильна до атопії шкіра - що це?

What is atopic-prone skin exactly? - Baby & Child
Шкіра, схильна до атопічного типу, також називають атопічним дерматитом, вражає одну дитину з п’яти. Якщо ознаки цієї екземи неприємні (почервоніння, відчуття свербежу, сухість тощо), вони не рідкісні, не заразні для інших дітей і не незворотні.

Написано у співпраці з доктором Кларенсом Де БЕЛІЛОВСЬКИМ, дерматологом та членом кола експертів Mustela.

Шкіра, схильна до атопічного типу, також ще називають атопічним дерматитом, вражає одну дитину з п’яти. Якщо ознаки цієї екземи неприємні (почервоніння, відчуття свербежу, сухість тощо), вони не рідкісні, не заразні для інших дітей і не незворотні.
 
Схильні до атопії симптоми можуть з’являтися у віці до двох місяців (іноді навіть раніше) і можуть зменшитися або зникнути приблизно у віці п’яти-шести років. Але не хвилюйтеся: певна турбота та трохи уваги можуть і заспокоїть шкіру вашу дитину (прочитайте про атопічний дерматит: як ви можете запобігти його появі?).
 
 

Що таке атопія?

Почнемо спочатку. Як з'являється атопія?
Це відбувається завдяки поєднанню двох ключових факторів: надзвичайно реактивної імунної системи та дуже сухої шкіри
 
Ми говоримо про схильну до атопій шкіри, коли імунна система надмірно реагує на контакт з алергенами чи іншими екологічними ситуаціями (прочитайте наші поради для дому). Це може бути спадковим. Існує 40-50% ймовірності того, що у дитини також розвинеться атопічний дерматит, коли хтось із батьків атопічний, і 50-80% ймовірність, коли обидва батьки атопічні. Дві інші причини також можуть пояснити його появу, такі як забруднення або надмірний режим гігієни! Дійсно, атопічний дерматит більш розвинений у промислово розвинутих країнах, ніж у країнах, що розвиваються.
 
 

Що таке схильна до атопій шкіра і як її можна заспокоїти?

Чому атопічний дерматит вражає сухість шкіри? Тому що він більш чутливий.
 
Надмірна реакція імунної системи + суха шкіра = схильна до атопій шкіра, якщо є алергени або в конкретних екологічних ситуаціях. Це призводить до більш-менш запальних червоних плям. Шкіра свербить і дратується, що може вплинути на самопочуття наймолодших, особливо на якість їх сну. Однак схильна до атопій шкіра не порушує їх життя щодня. Між двома спалахами є кілька періодів перепочинку, які ви можете продовжити за допомогою простих щоденних запобіжних заходів. Переконайтесь самі!
 
1 Джерела: Watson 2011, Isaac 1998.
2 Джерела: Böhme 2003, Taïb 2008.